Szablon kategorii (podstrony)


Informacje


Kurs prawa jazdy kat. A1, A2, A – szkolenie podstawowe

Rozpoczęcie kursu…

Szkolenie podstawowe organizujemy dla osób, które po raz pierwszy przystępują do egzaminu na prawo jazdy. Prawo jazdy kat. A1 może otrzymać osoba, która ukończyła 16 lat, A2 osoba, która ukończyła 18 lat, natomiast kat. A osoba, która ukończyła 24 lata. Istnieje możliwość rozpoczęcia kursu najwcześniej na trzy miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku odpowiadającego danej kategorii. Szkolenie podstawowe osoby ubiegającej się o prawo jazdy kategorii A1, A2 i A prowadzone jest w formie kursu, który obejmuje szkolenie teoretyczne i szkolenie praktyczne.

Szkolenie teoretyczne


Szkolenie teoretyczne, obejmujące 30 godzin lekcyjnych, jest prowadzone w sali wykładowej naszego ośrodka. Daty i godziny spotkań ustalane są na spotkaniu organizacyjnym. Wiemy jak ciężko jest dziś znaleźć trochę czasu dla siebie, dlatego dostosowujemy się do was i prowadzimy szkolenia tylko w dogodnych dla was terminach i godzinach.

W czasie wykładów przekazujemy przyszłym kierowcom całą wiedzę niezbędną do bezpiecznego i pewnego poruszania się po drogach. Na zajęciach teoretycznych poruszane są zagadnienia związane z przepisami ruchu drogowego, z poprawną techniką kierowania i podstawową obsługą pojazdów. Sala wykładowa naszej szkoły jazdy została wyposażona w odpowiednio dobrane pomoce dydaktyczne, dzięki czemu wszelkie informacje przekazywane są w formie interesującej, przejrzystej i przede wszystkim zrozumiałej, nawet dla osób nie posiadających wykształcenia technicznego.

Bogate doświadczenie szkoleniowe naszych instruktorów pozwala przekazać przyszłym kierowcom wiele cennych informacji, których nie znajdziemy w żadnych podręcznikach. Wiedza teoretyczna wsparta wieloma przykładami praktycznymi sprawia, że osoby po kursie prawa jazdy odbytym w naszej szkole jazdy potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji na drodze.

Po zakończeniu szkolenia teoretycznego przeprowadzany jest teoretyczny egzamin wewnętrzny, którego zaliczenie z wynikiem pozytywnym jest warunkiem rozpoczęcia szkolenia praktycznego. Egzamin wewnętrzny teoretyczny jest przeprowadzany zgodnie z zasadami przeprowadzania egzaminu teoretycznego na egzaminie państwowym na prawo jazdy. Dobre przygotowanie teoretyczne sprawia, iż nasi kursanci nie maja żadnych problemów ze zdaniem teoretycznego egzaminu państwowego.


Szkolenie praktyczne


Plac manewrowy naszego ośrodku znajduje się w centrum miasta co powoduje, że nie tracimy czasu na zbędne dojazdy. Szkolenie przyszłych kierowców prowadzone jest na stanowisku manewrowym dokładnie odwzorowującym tor (tzw. ósemka i slalom) egzaminacyjny Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Grudziądzu. Zajęcia praktyczne w ruchu drogowym realizujemy w dużej części po trasie egzaminacyjnej. Dzięki temu nasi kursanci dokładnie poznają drogi, na których będą zdawać egzamin państwowy. Jest to bardzo ważne, gdyż na trasie egzaminacyjnej znajduje się wiele miejsc, skrzyżowań o specyficznej budowie i niezbyt czytelnym oznakowaniu. Pojawia się przez to wiele nieprzyjemnych, kontrowersyjnych sytuacji. By temu zapobiec i realnie myśleć o pozytywnym wyniku egzaminu państwowego na prawo jazdy, trzeba te miejsca po prostu dokładnie poznać.

Szkolenie praktyczne prowadzimy na motocyklu Tianda – nowy odpowiednik Suzuki GN 125 dla kategorii A1, natomiast dla kat. A2 i A dostępne są dwa motocykle Suzuki SVF 650 Gladius (35kW i 55kW modele egzaminacyjne). Są to pojazdy identyczne z tymi, na których obecnie przeprowadzane są egzaminy praktyczne w grudziądzkim ośrodku egzaminowania. Są to pojazdy nowe, w pełni przystosowane do szkolenia motocyklistów. Jest dla nas ważne, aby kursanci naszej szkoły jazdy w czasie zajęć praktycznych poznali dokładnie budowę, zasady obsługi i eksploatacji motocykla na którym będą zdawać egzamin, gdyż wiedza ta jest niezbędna zarówno w życiu codziennym jak i na egzaminie państwowym. W czasie zajęć praktycznych nasi kursanci pod okiem specjalistów poznają zasady poprawnej techniki jazdy i niezłomnie ćwiczą wszelkie manewry zarówno te wymagane na egzaminie państwowym, jak i te niezbędne podczas samodzielnej jazdy, tak aby, nic ich nie było w stanie zaskoczyć na drodze. Nasi instruktorzy na bieżąco przekazują cenne porady wynikające z doświadczenia i wieloletniej praktyki i przede wszystkim starają się eliminować wszelkie zachowania niezgodne z poprawną techniką kierowania pojazdem.

Przekazujemy całą naszą wiedzę, dzięki czemu nasi kursanci są doskonale przygotowani zarówno do egzaminu państwowego jak i późniejszego samodzielnego, bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzięki doświadczeniu, wiedzy i zaangażowaniu wciąż osiągamy najlepsze wyniki w szkoleniu przyszłych motocyklistów. Przekonaj się, z nami zdanie egzaminu na prawo jazdy to nic trudnego.

Pracujemy ciężko, byście na drodze czuli się pewnie i zawsze bezpiecznie dotarli do celu. Chcemy, by każda chwila na motorowerze stała się przygodą pełną wyłącznie radosnych wspomnień.


Cena


Standardowy kurs nauki jazdy obejmuje:
• 30 godz. szkolenia teoretycznego
• 20 godz. szkolenia praktycznego
• materiały dydaktyczne

Czas trwania kursu ok. 1,5 miesiąca

Cena:
kat. A1: 1400 zł
kat. A2,A – 1700 zł

Szkolenie odbywa się na pojazdach takich jak na egzaminie Państwowym

Opinie naszych kursantów

  • Bardzo się cieszę, że trafiłem do tej szkoły. Tyle się nasłuchałem jak ciężko zdać egzamin, a tymczasem poszło niezwykle łatwo. To zasługa instruktorów, którzy poważnie podchodzą do swojej pracy. Na plus można zaliczyć też świetną atmosferę i instruktorów z poczuciem humoru. Z tego co wiem, wszyscy sobie chwalą tę szkołę.
    Kamil Kutny
Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Ośrodek Szkolenia Kierowców “WORD"
Rybny Rynek 1
86-300 Grudziądz

tel:  56 477 92 17
Telefon czynny od 9:00 do 17:00

Filia Świecie nad Wisłą
ul. Mickiewicza 20
86-100 Świecie

tel:  531 033 955
Telefon czynny od 8:00 do 16:00

Zacznij kurs prawa jazdy już teraz!

Oferta          Terminarz          Cennik          Galeria          O nas          Blog          Kontakt
//]]>