Informacje


Kurs prawa jazdy kat. A1, A2, A – szkolenie podstawowe

Rozpoczęcie kursu…

Prawo jazdy kat. A1 może otrzymać osoba, która ukończyła 16 lat, A2 osoba, która ukończyła 18 lat, natomiast kat. A osoba, która ukończyła 24 lata. Istnieje możliwość rozpoczęcia kursu najwcześniej na trzy miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku dla danej kategorii. Szkolenie obejmuje część teoretyczną i praktyczną.

Szkolenie teoretyczne


Szkolenie teoretyczne obejmuje 30 godzin lekcyjnych. Odbywa się w sali wykładowej naszego ośrodka. Wiemy jak ciężko jest dziś znaleźć trochę czasu dla siebie, dlatego dostosowujemy się do was i prowadzimy zajęcia w dogodnych dla kursantów terminach i godzinach, które ustalane są na spotkaniu organizacyjnym.

Sala wykładowa naszej szkoły jazdy została wyposażona w odpowiednio dobrane pomoce dydaktyczne, dzięki czemu wszelkie informacje przekazywane są w interesującej formie, w przejrzysty i zrozumiały dla wszystkich sposób. Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki do nauki

Nasi wykładowcy posiadają wysokie kwalifikacje oraz bogate doświadczenie szkoleniowe. Podczas zajęć przekazują kursantom wiele cennych informacji, których nie znajdziemy w żadnych podręcznikach. Wiedza teoretyczna wsparta przykładami praktycznymi sprawia, że osoby które ukończyły u nas kurs prawa jazdy potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji na drodze.

Po zakończeniu szkolenia teoretycznego i odbyciu zajęć praktycznych, przeprowadzany jest teoretyczny egzamin wewnętrzny, podczas którego weryfikujemy, zdobytą podczas szkolenia, wiedzę kursanta. Odbywa się on na takich samych zasadach jak egzamin państwowy.


Szkolenie praktyczne


Plac manewrowy naszego ośrodka znajduje się w centrum miasta co powoduje, że nie tracimy czasu na zbędne dojazdy. Szkolenie przyszłych kierowców prowadzone jest na stanowisku manewrowym dokładnie odwzorowującym tor (tzw. ósemka i slalom) egzaminacyjny Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Grudziądzu. Zajęcia praktyczne w ruchu drogowym realizujemy w dużej części po trasie egzaminacyjnej. Dzięki temu nasi kursanci dokładnie poznają drogi, na których będą zdawać egzamin państwowy.

Szkolenie praktyczne prowadzimy na motocyklu Honda CBF 125 dla kategorii A1, natomiast dla kat. A2 i A dostępne są trzy motocykle Suzuki SVF 650 Gladius (35kW i 55kW modele egzaminacyjne). Są to pojazdy identyczne z tymi, na których obecnie przeprowadzane są egzaminy praktyczne w grudziądzkim ośrodku egzaminowania. Są to pojazdy nowe, w pełni przystosowane do szkolenia motocyklistów. Jest dla nas ważne, aby kursanci naszej szkoły jazdy w czasie zajęć praktycznych poznali dokładnie budowę, zasady obsługi i eksploatacji motocykla na którym będą zdawać egzamin, gdyż wiedza ta jest niezbędna zarówno w życiu codziennym jak i na egzaminie państwowym. W czasie zajęć praktycznych nasi kursanci pod okiem specjalistów poznają zasady poprawnej techniki jazdy i niezłomnie ćwiczą wszelkie manewry zarówno te wymagane na egzaminie państwowym, jak i te niezbędne podczas samodzielnej jazdy, tak aby, nic ich nie było w stanie zaskoczyć na drodze. Nasi instruktorzy na bieżąco przekazują cenne porady wynikające z doświadczenia i wieloletniej praktyki i przede wszystkim starają się eliminować wszelkie zachowania niezgodne z poprawną techniką kierowania pojazdem.

Przekazujemy całą naszą wiedzę, dzięki czemu nasi kursanci są doskonale przygotowani zarówno do egzaminu państwowego jak i późniejszego samodzielnego, bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzięki doświadczeniu, wiedzy i zaangażowaniu wciąż osiągamy najlepsze wyniki w szkoleniu przyszłych motocyklistów. Przekonaj się, z nami zdanie egzaminu na prawo jazdy to nic trudnego.

Pracujemy ciężko, byście na drodze czuli się pewnie i zawsze bezpiecznie dotarli do celu. Chcemy, by każda chwila na motocyklu stała się przygodą pełną wyłącznie radosnych wspomnień.


Cena


Standardowy kurs nauki jazdy obejmuje:
• 30 godz. szkolenia teoretycznego
• 20 godz. szkolenia praktycznego

Czas trwania kursu ok. 4-6 tygodni

Cena:
kat. A1: - 2400 zł
kat. A2,A – - 2800 zł

Zdjęcia

Szkolenie odbywa się na pojazdach takich jak na egzaminie Państwowym

Opinie naszych kursantów

  • <span style="color: white; font-size: 14px;">Kamil Kutny</span>
    Bardzo się cieszę, że trafiłem do tej szkoły. Tyle się nasłuchałem jak ciężko zdać egzamin, a tymczasem poszło niezwykle łatwo. To zasługa instruktorów, którzy poważnie podchodzą do swojej pracy. Na plus można zaliczyć też świetną atmosferę i instruktorów z poczuciem humoru. Z tego co wiem, wszyscy sobie chwalą tę szkołę.
    <span style="color: white; font-size: 14px;">Kamil Kutny</span>
Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Ośrodek Szkolenia Kierowców “WORD"
Rybny Rynek 1
86-300 Grudziądz

tel:  56 477 92 17
Telefon czynny od 9:00 do 17:00

Zacznij kurs prawa jazdy już teraz!

Oferta          Terminarz          Cennik          Galeria          O nas          Blog          Kontakt