Kategoria B + E


Informacje


Kurs prawa jazdy kat. B+E – szkolenie podstawowe

Rozpoczęcie kursu…

Szkolenie podstawowe organizujemy dla osób, które po raz pierwszy przystępują do egzaminu na prawo jazdy. Kurs prawa jazdy kat. B+E uprawnia również do prowadzenia ciągnika rolniczego z przyczepą/przyczepami. Prawo jazdy kat. B+E może otrzymać osoba, która ukończyła 18 lat. Osoba, która nie ukończyła 18-tego roku życia, może rozpocząć szkolenie najwcześniej trzy miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku. Szkolenie podstawowe osoby ubiegającej się o prawo jazdy kategorii B+E prowadzone jest w formie kursu, obejmującego szkolenie teoretyczne i szkolenie praktyczne.

Szkolenie teoretyczne


Szkolenie teoretyczne, obejmujące 1 godzinę zajęć lekcyjnych, jest prowadzone w sali wykładowej naszego ośrodka. Daty i godziny spotkań ustalane są na spotkaniu organizacyjnym. Wiemy jak ciężko jest dziś znaleźć trochę czasu dla siebie, dlatego dostosowujemy się do was i prowadzimy szkolenia tylko w dogodnych dla was terminach i godzinach.

W czasie wykładów przekazujemy przyszłym kierowcom całą wiedzę niezbędną do bezpiecznego i pewnego poruszania się po drogach. Na zajęciach teoretycznych poruszane są zagadnienia związane z przepisami ruchu drogowego, z poprawną techniką kierowania i podstawową obsługą pojazdów. Sala wykładowa naszej szkoły jazdy została wyposażona w odpowiednio dobrane pomoce dydaktyczne, dzięki czemu wszelkie informacje przekazywane są w formie interesującej, przejrzystej i przede wszystkim zrozumiałej, nawet dla osób nie posiadających wykształcenia technicznego.

Bogate doświadczenie szkoleniowe naszych instruktorów pozwala przekazać przyszłym kierowcom wiele cennych informacji, których nie znajdziemy w żadnych podręcznikach. Wiedza teoretyczna wsparta wieloma przykładami praktycznymi sprawia, że osoby po kursie prawa jazdy odbytym w naszej szkole jazdy potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji na drodze.

Po zakończeniu szkolenia teoretycznego przeprowadzana jest jazda na placu manewrowym i w ruchu drogowym.


Szkolenie praktyczne


Plac manewrowy naszego ośrodka jest odzwierciedleniem placu egzaminacyjnego. Szkolenie przyszłych kierowców prowadzone jest na stanowisku manewrowym odwzorowującym dokładnie tor egzaminacyjny Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Grudziądzu. Zajęcia praktyczne w ruchu drogowym realizujemy w dużej części po trasach egzaminacyjnych. Dzięki temu nasi kursanci dokładnie poznają drogi, na których będą zdawać egzamin państwowy. Jest to bardzo ważne, gdyż na trasie egzaminacyjnej znajduje się wiele miejsc, skrzyżowań o specyficznej budowie i niezbyt czytelnym oznakowaniu. Pojawia się przez to wiele nieprzyjemnych, kontrowersyjnych sytuacji. By temu zapobiec i realnie myśleć o pozytywnym wyniku egzaminu państwowego na prawo jazdy trzeba te miejsca po prostu dokładnie poznać.

Szkolenie praktyczne prowadzimy na samochodzie marki Opel Vivaro (taki jak na egzaminie) wraz z przyczepą. Jest to zestaw identyczny z tym, na których obecnie przeprowadzane są egzaminy praktyczne w grudziądzkim ośrodku egzaminowania. Jest dla nas ważne, aby kursanci naszej szkoły jazdy w czasie zajęć praktycznych poznali dokładnie budowę, zasady obsługi i eksploatacji samochodów na których będą zdawać egzamin, gdyż wiedza ta jest niezbędna zarówno w życiu codziennym jak i na egzaminie państwowym. W czasie zajęć praktycznych nasi kursanci pod okiem specjalistów poznają zasady poprawnej techniki jazdy i niezłomnie ćwiczą wszelkie manewry zarówno te wymagane na egzaminie państwowym, jak i te niezbędne podczas samodzielnej jazdy, tak aby, nic ich nie było w stanie zaskoczyć na drodze. Nasi instruktorzy na bieżąco przekazują cenne porady wynikające z doświadczenia i wieloletniej praktyki i przede wszystkim starają się eliminować wszelkie zachowania niezgodne z poprawną techniką kierowania pojazdem.

Przekazujemy Państwu całą naszą wiedzę, dzięki czemu nasi kursanci są doskonale przygotowani zarówno do egzaminu państwowego jak i późniejszego samodzielnego, bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzięki doświadczeniu, wiedzy i zaangażowaniu wciąż osiągamy najlepsze wyniki w szkoleniu przyszłych kierowców. Przekonaj się, z nami zdanie egzaminu na prawo jazdy to nic trudnego.

Pracujemy ciężko, byście na drodze czuli się pewnie i zawsze bezpiecznie dotarli do celu. Chcemy, by każda chwila za kierownicą stała się przygodą pełną wyłącznie radosnych wspomnień.


Cena


Kurs nauki jazdy obejmuje:
• 1 godz. szkolenia teoretycznego
• 15 godz. szkolenia praktycznego
Czas trwania kursu ok. 2 tygodni.

Cena: 900 zł

Szkolenie odbywa się na pojazdach takich jak na egzaminie Państwowym

Opinie naszych kursantów

  • Bardzo się cieszę, że trafiłem do tej szkoły. Tyle się nasłuchałem jak ciężko zdać egzamin, a tymczasem poszło niezwykle łatwo. To zasługa instruktorów, którzy poważnie podchodzą do swojej pracy. Na plus można zaliczyć też świetną atmosferę i instruktorów z poczuciem humoru. Z tego co wiem, wszyscy sobie chwalą tę szkołę.
    Kamil Kutny
Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Ośrodek Szkolenia Kierowców “WORD"
Rybny Rynek 1
86-300 Grudziądz

tel:  56 477 92 17
Telefon czynny od 9:00 do 17:00

Zacznij kurs prawa jazdy już teraz!

Oferta          Terminarz          Cennik          Galeria          O nas          Blog          Kontakt
//]]>